Kancelaria Prawnicza „Waraksa i Partnerzy” posiada od ponad 10 lat szczególnie rozległą praktykę w obsłudze prawnej spółdzielni mieszkaniowych, polegające na  świadczeniu stałej pomocy prawnej 5 spółdzielniom mieszkaniowym , w tym od 11 już lat obsługujemy jedne z z największych Spółdzielni w Warszawie (zrzeszające ponad 20 tyś. mieszkańców).

Obsługa jest prowadzona zarówno w postaci stałego doradztwa prawnego, jak i w postaci prowadzenia i opiniowania spraw zlecanych nam przez Spółdzielnie ad hoc.

Stałe doradztwo prawne obejmuje zwykle tematykę typową dla spółdzielni mieszkaniowych, a zatem: obsługę organów spółdzielni – w tym  również Walnych Zgromadzeń i posiedzeń Rad Nadzorczych, opracowywanie aktów wewnątrz-spółdzielczych (statuty, regulaminy, uchwały organów spółdzielni), prowadzenia i opiniowanie spraw członkowsko – mieszkaniowych, w tym windykację należności, procesy inwestycyjne (postępowania administracyjne, sądowo-administracyjne, sprawy cywilne: umowy stron procesu budowlanego, umowy najmu, umowy wynikające z zarządzania zasobami spółdzielni, umowy deweloperskie, etc.), sprawy regulacji statusu prawnego gruntów (sprawy o zasiedzenie, dekretowe, o ustanowienie służebności i inne), sprawy dotyczące opłat rocznych za użytkowanie wieczyste gruntów i in.

Sprawy ad hoc zwykle dotyczą opiniowania wskazanych kwestii prawnych, opracowywania projektów umów, prowadzenia negocjacji/mediacji i zastępstwa procesowego w sądach: cywilnych, pracy, administracyjnych.

Przez lata praktyki, zdobyliśmy ogromną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie praktyki, jak i znajomości poglądów doktryny prawa i orzecznictwa sądowego dotyczące spółdzielczości.

Dysponujemy wieloosobowym zespołem prawników, obejmującym m.in. kilkoro radców prawnych i adwokatów, specjalizujących się w prawie spółdzielczym i problematyce spółdzielczości mieszkaniowej. Współpracujemy także z doświadczonymi ekspertami w tej dziedzinie. Wykazujemy się wysokim stopniem profesjonalizmu, zaangażowania oraz indywidowalnym podejściem do każdej powierzonej sprawy. Dzięki temu pomoc prawna ze strony Kancelarii Prawniczej „Waraksa i Partnerzy” zawsze odpowiada aktualnym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów.

Kancelaria Waraksa i Partnerzy informuje, że korzysta z plików cookies w celach statystycznych, badawczych oraz na potrzeby dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownków. Informujemy, że istnieje mozliwość określenia warunków ich przechowywania. Wchodząc na tę stronę wyrażasz zgodę na ich używanie.

W zawiązku z wprowadzeniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”), zwracamy się do Państwa z prośbą o zapoznanie z zamieszczoną klauzulą informacyjną dotyczącą zasad przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię Prawniczą „Waraksa i Partnerzy – Radcowie Prawni” Sp. p. Więcej informacji.